dbanie o siebie to nie tylko treningi....
Masaż twarzy Kobido
Czym jest Kobido?
Masaż Kobido łączący w sobie tradycje Japońskie, Chińskie oraz Indyjskie. Wywodzi się z pradawnej sztuki masażu i akupresury Anma. Kobido- w dosłownym tłumaczeniu, to "droga piękna". Swoją nazwę zawdzięcza dobroczynnemu działaniu na skórę twarzy: odżywia, ujędrnia, redukuje obrzęki i wygładza zmarszczki, przeciwdziałając oznakom starzenia. Poza działaniem upiększającym, ma również działanie prozdrowotne. Poprawia krążenie krwi, co skutkuje lepszym odżywieniem i utlenieniem tkanek. Rozluźnia napięte mięśnie, przyczyniając się do ich prawidłowego funkcjonowania oraz redukowania bólu napięciowego, towarzyszącego jednostkom chorobowym, takim jak bruksizm, czy migrena. Masaż działa również kojąco na nasze zmysły, uspokaja, wycisza i tonizuje układ nerwowy, dzięki czemu, po zabiegu poczujesz głęboki relaks i odprężenie. Masaż Kobido nie ogranicza się jedynie do twarzy, zabieg obejmuje również: głowę, szyję, kark, górną część pleców oraz dekolt. Składa się z wielu zaawansowanych technik, wykorzystujących minimum pięćdziesiąt precyzyjnych ruchów, wykonywanych w sześciu etapach, do których zaliczamy: masaż tkanek głębokich, część relaksacyjną, drenaż limfatyczny, część liftingującą, część wyciszają oraz akupresurę. Masaż Kobido nie jest klasycznym masażem twarzy, stanowi pewnego rodzaju rytuał, którego celem jest zapewnienie osobie masowanej dobrostanu.
Jak przebiega?
Standardowy masaż trwa ok. 60 min., rozpoczyna się w pozycji siedzącej, jednak główna jego część odbywa się w leżeniu na plecach. Spędzisz tutaj dłuższą chwilę, załóż zatem wygodne ubranie, w którym czujesz się komfortowo, aby nic Cię nie rozpraszało i nie zakłócało Twojego relaksu. Ponieważ masaż obejmuje również górną część pleców i dekolt, zostaniesz poproszona/poproszony, o zdjęcie górnej części stroju i owinięcie się ręcznikiem, który otrzymasz u nas na czas masażu. Zaraz po zabiegu, skóra twarzy może być delikatnie zaczerwieniona, co jest efektem zwiększonego jej ukrwienia na skutek masażu. A ponieważ masaż Kobido powoduje przyspieszenie metabolizmu, kilka dni po masażu, na skórze mogą pojawić się drobne wypryski, będące wyrazem oczyszczania organizmu z toksyn. Jeśli planujesz zatem większą imprezę lub ważne spotkanie, na którym chcesz dobrze wyglądać, nie planuj masażu tuż przed nim.
A co z makijażem?
Do wykonania masażu, twarz musi być pozbawiona makijażu i zanieczyszczeń, zatem jeśli to możliwe, przyjdź na zabieg bez makijażu. Jeśli nie będzie takiej możliwości, demakijaż wykonamy na miejscu. Masaż wykonujemy z zastosowaniej olejku, dlatego też, po zabiegu znajdzie się on na włosach i skórze twarzy. Zaleca się pozotawić go do wchłonięcia, aby skóra i włosy, mogły dalej czerpać korzyści z dobroczynnych właściwości zasosowanego olejku. Uważaj jednak, by olejek nie dostał się do oczu! Jeśli tak się stanie, koniecznie przemyj oczy dużą ilością wody, tak, aby nieprzyjemne szczypanie, które może się w tej sytuacji pojawić, całkiem ustąpiło.
I co póżniej?
Daj skórze parę dni, aby odpoczęła i nabrała promiennego wyglądu. Po jednokrotnym wykonaniu masażu, będziesz w stanie zauważyć jego pozytywny wpływ w postaci: rozluźnienia mięśni oraz odżywienia skóry, co spowoduje, że Twoja cera stanie się wygładzona, miękka, przyjemna w dotyku i bardziej promienna. Lepsze i stabilniejsze efekty uzyskasz jednak, wykonując masaż regularnie. Na skutek sukcesywnego stymulowania i odżywiania, skóra nabierze gęstości, jędrności i elastyczności, a zmarszczki spłycą się i staną się mniej widoczne. Zmniejszą się również przewlekłe, wzmożone napięcia mięśniowe i poczucie stresu, a miejsce bólu i dyskomfortu zajmie przyjemne poczucie odprężenia, wewnętrznego spokoju i relaksu.
Poznaj osobę, która robi wspaniałe Kobido u
nas:
Ilona Nessel-Kardas
Entuzjastka dziedzin wiedzy dotyczących funkcjonowania ludzkiego organizmu w zdrowiu, harmonii i dobrostanie. Instruktor rekreacji ruchowej o specjalności hatha joga, propagatorka prozdrowotnych form ruchu, w tym również- jogi twarzy. Lekarz dentysta zgłębiający zagadnienie dysfunkcji skroniowo-żuchwowych (TMD), których główną przyczyną są patologiczne napięcia mięśniowe. W gabinecie, poza leczeniem stomatologicznym prowadzi również terapię manualną zaburzeń narządu żucia, a jej doskonałym uzupełnieniem jest masaż Kobido, który swoim dobroczynnym działaniem dla ciała i umysłu, oczarował ją od pierwszych muśnięć dłoni.
Dla kogo tak, a dla kogo nie
WSKAZANIA
– chęć poprawy wyglądu oraz przeciwdziałania procesom starzenia, bez konieczności wykonywania inwazyjnych zabiegów chirurgicznych oraz zabiegów medycyny estetycznej
– wzmożone napięcie mięśniowe w obrębie głowy, szyi, górnej części pleców
– bruksizm
– nawracające migreny (poza fazą ostrego ataku migrenowego)
– przewlekły stres
– bezsenność
PRZECIWWSKAZANIA
– aktywny trądzik
– cera naczynkowa (względne)
– przerwanie ciągłości naskórka w obszarach poddawanych masażowi
– miejscowe stany zapalne skóry w obszarach poddawanych masażowi
– ostre stany zapalne organizmu, gorączka
– nieleczone wysokie nadciśnienie tętnicze
– ekstrakcja zęba w przeciągu 2 tygodni, implantacja w przeciągu 2 miesięcy, ropne stany zapalne okołozębowe
– ciąża
– choroby nowotworowe (w przypadku chorób nowotworowych, konieczna jest konsultacja z lekarzem prowadzącym, w celu oceny możliwości wykonania masażu Kobido)
– niedawno wykonane zabiegi medycyny estetycznej (po zabiegach medycyny estetycznej, należy skonsultować się z lekarzem prowadzącym, w celu oceny, po jakim czasie od przeprowadzonego zabiegu, można wykonać masaż Kobido)
UWAGA! Jeśli występuje u Ciebie którekolwiek z przeciwwskazań, koniecznie zgłoś to przed zabiegiem! W tej sytuacji, trzeba będzie wstrzymać się z wykonaniem masażu do czasu wyeliminowania przeciwwskazań!