Warsztat: spotkanie z tajskim

Mało kto wie cokolwiek o prawdziwym masażu tajskim, który jest owocem wielowiekowej praktyki dbania o zdrowie, oraz wyjątkowym odzwierciedleniem kultury ludzi Wschodu.

 

co o nim wiesz?

Pojęcie tradycyjnego masażu tajskiego może wywołać może wywoływać na twarzach niezorientowanych ludzi żyjących w kulturze Zachodu dwuznaczny uśmiech, a mianowicie kojarzyć się błędnie z propozycjami salonów erotycznych w czerwonych dzielnicach Bangkoku.

O tym, na czym właściwie polega, gdzie i w jakim celu powstał, oraz jaki wpływ na ciało i nasz balans wewnętrzny może mieć, czym są linie SEN, czy akupresura naprawdę działa i wiele więcej, opowie masażysta tajski Mirek Wlazły.

Na warsztacie

... obalimy mity i porozmawiamy o faktach na temat Nuad Boran/Nuad Thai czyli Tradycyjnego Masażu Tajskiego!

nasz specjalista

IMG_9091 fb

Mirek Wlazły

masażysta tajski

Cześć, Jestem Mirek.

Moje życie to ciągła podróż. Tak uważałem kiedyś i tak uważam nadal. W każdej podróży jednak zdarzają się sytuacje, które wywracają wszystko do góry nogami. Tak było ze mną i Klasycznym Masażem Tajskim. 

 

Kilka lat temu dość przypadkowo zostałem poproszony o wystąpienie w roli “ciała do masowania” podczas egzaminu kończącego kurs masażu tajskiego w Krakowie (miałem tylko leżeć, a ktoś inny miał mnie masować). 

Był to dla mnie trudny czas, a moja kondycja fizyczna i psychiczna była na poziomie zbliżonym do zera.

Nie miałem żadnego pojęcia czym jest Nuad Boran i nie miałem żadnych oczekiwań co do niego. Po prawie 3 godzinnej sesji zauważyłem, że moje ciało jest jakby bardziej “moje”. Moja postawa się zmieniła, spięcie pleców i ramion odpuściło, sposób chodzenia się zmienił… ale najbardziej fenomenalne było to, jak moja psychika zaczęła wracać do równowagi. 

Po kilku miesiącach od tego wydarzenia podjąłem decyzję, że i ja chcę pomagać ludziom poczuć się lepiej. Zacząłem więc intensywne szkolenia u Hanny Łubek, która prowadzi Szkołę Masażu Tajskiego Yeshe Nuad. Ukończyłem również szkolenie z zakresu akupresury tajskiej prowadzone przez Noama Tyrolera (The Noam Tyroler School of Thai Acupressure and Thai Massage). 

W obecnej chwili praktykuję Tradycyjny Masaż Tajski w Częstochowie oraz w Katowicach. Staram się pomagać  innym tak jak mnie kiedyś ktoś pomógł.

Uważam, że każdy, kto kocha pracę którą wykonuje, jest szczęściarzem. Mogę z całą odpowiedzialnością powiedzieć, że kocham swoją pracę, która jednocześnie jest pasją i chcę się z Wami dzielić całą dobrocią płynącą z Nuad Boran.

Harmonia Ciała to miejsce, które
oferuje holistyczne możliwości dbania o swoje ciało i umysł.