jan kwaśniewski dieta optymalna przepisy

Dieta a żywienie optymalne

Wiele osób na całym świecie uważa, że żywienie optymalne jest prostą drogą do osiągnięcia zdrowia, które będzie nam towarzyszyć przez resztę naszego życia. Dieta ta wywołała wiele kontrowersji wśród ekspertów zdrowego żywienia. Czy naprawdę jest taka korzystna?

Przyjrzyjmy się temu z bliska. Warto podkreślić, że choć znający się na żywieniu ludzie zdecydowanie odradzali stosowanie owej diety, spora ilość podjęła ryzyko i zaczęła się żywić zgodnie z jej zasadami, a efekty które uzyskały okazały się niesamowite. Zostały one opracowane wedle biochemii, która rządzi naszym organizmem. Zanim zaczęły być stosowane na ludziach najpierw poddane zostały im zwierzęta. Udowodniono, że żywienie optymalne na pewno nie szkodzi osobom zmagającym się z różnego rodzaju chorobami, jedynie co to pomaga, chociaż nie zostało do końca potwierdzone czy efekty ozdrowienia miały w nim swoje podłoże.

Na czym polega żywienie optymalne?

Dieta przede wszystkim przewiduje nakład na tłuszcze zwierzęce, które powinno się spożywać w bardzo dużych ilościach w trakcie stosowania tejże diety. Dodatkowo zaleca są wszystkie produkty pochodzenia zwierzęcego, dlatego nie jest to odpowiedni jadłospis dla ludzi stosujących dietę wegańską lub wegetariańską. Duży problem ze stosowaniem się do ustalonych zasad będą mieli również ludzie, którzy spożywają duże ilości słodyczy, gdyż w tym przypadku są one całkowicie zakazane. Także ludzie, którzy spożywają na śniadanie i kolacje pieczywo będą musieli zrezygnować z tego nawyku i wymyślić coś innego, co mogliby zjadać w ramach tych dwóch posiłków.