zaskórniki a dieta

Zaskórniki a dieta – co jeść, by piękniej wyglądać?

Szpecące skórę zaskórniki są zmorą wielu osób, a pokonanie tego problemu dla miłośników pięknej i zdrowej skóry staje się priorytetem. Na szczęście na rynku pojawia się coraz więcej profesjonalnych kosmetyków, które znacznie ułatwiają nam walkę z zaskórnikami. Coraz ciekawsze są też zabiegi kosmetyczne, dzięki którym można oczyścić pory oraz zminimalizować widoczność przebarwień potrądzikowych. Nie możemy jednak zapominać o tym, jak ważną rolę w walce o zdrową i piękną skórę odgrywa dieta.

Nawet najlepsze kosmetyki i zabiegi kosmetycznie nie pomogą nam w chwili, gdy wciąż będziemy szkodzić swej skórze od wewnątrz. Na jakich zasadach opiera się zatem dieta, dzięki której problemy z zaskórnikami mogą zostać znacznie ograniczone?

Zaskórniki – jak z nimi walczyć?

Do głównych zasad diety na zaskórniki zalicza się… rozsądne sięganie po tłuszcze. To fakt, że są one ważnym składnikiem w zdrowym menu, a nasz organizm nie może się bez nich obejść, ale… Źle dobrane tłuszcze oraz ich nadmiar to poważny problem dla naszego zdrowia, dla naszej sylwetki, a wreszcie dla naszej skóry. Warto zatem wykluczyć ze swego menu potrawy smażone, warto też ograniczyć rolę tłuszczów zwierzęcych w swej diecie. W trosce o piękny wygląd warto też zrezygnować z szybkich potraw oraz gotowych dań. Są one nie tylko źródłem niepotrzebnych tłuszczów, ale i wielu barwników oraz sztucznych dodatków. Im więcej takich substancji trafi do naszego organizmu, tym więcej problemów z zanieczyszczoną skórą.

Zagrożeniem dla cery zaskórnikowej są też potrawy zbyt słone lub zbyt pikantne, wielkim wrogiem pięknego wyglądu jest też alkohol. Woda mineralna, soki ze świeżych warzyw i owoców, herbatki ziołowe – oto kolejni sojusznicy, dzięki którym można utrzymać skórę w dobrej formie. Pamiętajmy, że zdrowa dieta to przynajmniej 2 litry takich płynów dziennie. Zastosowanie się do tej zasady pomoże nam nie tylko zachować lepszą formę, ale też cieszyć się piękniejszym wyglądem.