oczyszczanie organizmu

Terapia Gersona, czyli jak skutecznie oczyszczać organizm?

Terapia doktora Maxa Gersona (1881-1959) w latach 30-tych XX wieku wzbudziła wielkie zainteresowanie. Do dziś cieszy się ona sporym powodzeniem wśród tych, którym zależy na prowadzeniu zdrowego stylu życia oraz na systematycznym oczyszczaniu swego organizmu ze szkodliwych toksyn. Na czym w przypadku tej terapii polega oczyszczanie organizmu? Oto podstawowe zasady, na jakich opiera się terapia Gersona.

Terapia Gersona znana jest głównie jako terapia antynowotworowa, choć w istocie za jej pomocą można się uporać z licznymi schorzeniami.

Na czym opiera się ta terapia Gersona?

Przede wszystkim na wykorzystywaniu samouzdrawiających sił ludzkiego organizmu oraz na układaniu diety w taki sposób, by organizm mógł zostać skutecznie oczyszczony ze szkodliwych toksyn – głównych sprawców tak wielu problemów ze zdrowiem. Zasada jest prosta: to, co szkodliwe, musi zostać zastąpione tym, co korzystnie wpływa na ludzki organizm. Zgodnie z tą zasadą niezbędne staje się usuniecie z organizmu toksyn, a wprowadzenie w ich miejsce odpowiednich substancji odżywczych. Taka zamiana sprawia, że nasz układ odpornościowy lepiej radzi sobie z zagrożeniami, a organizm jest w stanie skutecznie rozprawić się z atakującą go chorobą.

Terapia Gersona bardzo silny nacisk kładzie tu właśnie na zdrowe odżywianie się, dzięki któremu można ograniczyć ilość toksyn trafiających do organizmu oraz pozbyć się tych, które już w nim zalegają. Dieta, która pomaga w procesie oczyszczania organizmu, ma mu jednocześnie dostarczyć wielu cennych dla zdrowia witamin i minerałów. W terapii tej ważną rolę odgrywają również lewatywy, które pozwalają oczyszczać organizm. Wprawdzie taka detoksykacja wzbudza wiele emocji, jednak – zdaniem ekspertów – terapia Gersona przynosi pozytywne rezultaty. Po takiej detoksykacji następuje przecież okres regeneracji, w którym zdrowa dieta oraz owocowe i warzywne soki pełne witamin zajmują miejsce wyjątkowo ważne.