naturalne wspomagacze odchudzania

Odchudzanie w zgodzie z naturą

Odchudzanie to złożony proces, stanowiący wypadkową odpowiednio zbilansowanej diety, aktywności fizycznej i suplementacji. Powinien być to proces stopniowy, zakładający trwałe zmodyfikowanie procesów metabolicznych tak, by podtrzymać efekty odchudzania na stałe. Dlatego tak bardzo cenione są naturalne wspomagacze odchudzania, które wkomponowują się w fizjologiczne procesy organizmu, łagodnie, a zarazem skutecznie podnosząc tempo metabolizmu.

Skuteczne odchudzanie

Takie substancje odnaleźć można zarówno w suplementach odchudzających, jak i w wielu komponentach naszego codziennego jadłospisu. Wiele przypraw, zwłaszcza ostrych, a także ziół, wspomaga procesy trawienia oraz przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej.

Naturalne wspomagacze odchudzania

Warte wspomnienia są zwłaszcza pieprz cayenne, chilli, imbir, cynamon, tymianek, kolendra czy koper. Składniki ograniczające wchłanianie węglowodanów i tłuszczów w przewodzie pokarmowym obniżają kaloryczność diety i regulują poziom cukru i lipidów we krwi; mowa m. in. o błonniku- warzywa i produkty pełnoziarniste to najlepsze jego źródła. Cynamon, chrom i morwa biała stabilizują poziom glukozy we krwi, natomiast morszczyn oraz kwas HCA występujący w wyciągu z Garcinia Cambogia znacząco obniżają apetyt. Doskonałym źródłem chromu są produkty pełnoziarniste, mięso i wątroba.

Godne uwagi są także naturalne wspomagacze odchudzania działające jak spalacze tłuszczu- pieprz cayenne, zielona i czerwona herbata oraz zielona kawa. Jak widać suplementacja nie jest jedyną drogą na dostarczenie organizmowi tych składników- odpowiednio profilowana dieta dostarczy wielu z nich w ich naturalnej formie. Jeśli zastanawiasz się jak schudnąć PDF poruszający tę tematykę pomoże usystematyzować niezbędną wiedzę.