sprawdzone i skuteczne diety

Która dieta jest najlepsza? Jaką wybrać?

Wpisując w wyszukiwarkę hasło „Dieta” otworzy się wiele stron. Wiele osób pragnących zrzucić kilka kilogramów zadaje sobie pytanie – która dieta jest najlepsza? Którą wybrać? Niestety nie ma na to pytanie jednoznacznej odpowiedzi. Zanim podejmie się wyzwanie odchudzania warto dokładnie przeanalizować swój sposób życia czy odżywiania ponieważ wbrew pozorom ma to kluczowe znaczenie.

Jak alarmują dietetycy osób otyłych jest wiele, ale nie można na wszystkich patrzeć jednakowo. Przyczyn otyłości może być wiele zaczynając od złego odżywiania, prowadzenia złego stylu życia, braku ruchu ale również chorób. Po wyeliminowaniu tych najczęstszych ( złe odżywianie i styl życia) warto skonsultować swoją decyzję z dietetykiem lub lekarzem, ponieważ każda dieta jest inna, inaczej wpływa na organizm. Są mniej drastyczne ale również takie które w bardzo krótkim czasie pozwalają na sporą utratę wagi. Jednak „ szybko” nie znaczy bezpiecznie.

Nie pytaj która dieta jest najlepsza? Udaj się do dietetyka.

Organizm do prawidłowego funkcjonowania potrzebuje składników mineralnych, witamin i mikroelementów a przy bardzo drastycznych dietach w wielu przypadkach nie otrzymuje ich. Jak wiadomo może się to odbić w bardzo niekorzystny sposób na zdrowiu. Czasami lepiej jest poświęcić trochę więcej czasu i uwagi aby uzyskać wymarzoną sylwetkę ale być pewnym, że nie uzyskało się jej kosztem własnego zdrowia. Dietetyk indywidualnie dobierze rodzaj diety uwzględniając wiek, płeć, przebyte choroby, uwarunkowania genetyczne czy też styl życia. A co ważne dla wielu Pań po zakończeniu diety nie pojawi się efekt jo-jo.

Czasami wystarczy naprawdę tak niewiele aby osiągnąć wymarzoną smukłą sylwetkę, nie stosując drastycznych diet. Ponieważ wystarczy zmienić tryb życia i odżywiania, unikać przetworzonej żywności na rzecz tak bardzo zdrowych warzyw i owoców, odpowiednio nawadniać organizm oraz polubić sport i sukces będzie na wyciągnięcie ręki. Oczywiście jest wiele przypadków, w których bez pomocy dietetyka czy lekarza się nie obejdzie, ale należy pamiętać by odchudzać się ”z głową” aby nie zrujnować organizmu.