sposoby na szybkie odchudzanie

Zdrowa dieta odchudzająca

Nie każdy z nas zdaje sobie sprawę, jak ważna jest zdrowa dieta odchudzająca. Według niektórych prostym i szybkim sposobem do zrzucenia wagi jest jeść mniej. Niestety nie jest to klucz do sukcesu.

Czasami pomimo stosowania restrykcyjnych diet i odmawiania sobie wszystkiego, kosztem naszej formy i ogólnego samopoczucia, waga dalej utrzymuje się na stałym poziomie. Być może jest to efekt błędnych zasad żywieniowych, według których układamy swój codzienny jadłospis.

Zdrowa dieta odchudzająca. Jakich zasad się trzymać?

Pierwszą zasadą jest spożywanie 5 posiłków dziennie, najlepiej w przybliżeniu co 4 godziny. Każdy taki posiłek powinien powinien mieć w swoim składzie białka, warzywa, a także złożone węglowodany. Czy zastanawiałeś się kiedyś, jakie błędy popełniasz w sposobie swojego odżywiania? Wyeliminuj je. Jeśli zdarza Ci się konsumować w pośpiechu musisz to zmienić. Pamiętaj, że zanim żołądek wyślę informację o sytości do mózgu, musi upłynąć minimum 20 minut od rozpoczęcia posiłku. Dlatego warto jeść wolniej, gdyż zjemy mniej, a i tak będziemy pojedzeni. Warto również kończyć posiłek z uczuciem lekkiego niedosytu, nie wolno się przejadać. Pamiętaj także jak ważna jest aktywność fizyczna. Aby osiągnąć jakiekolwiek efekty należy ćwiczyć około 40 minut, minimum 3 razy w tygodniu. Nie wystarczy zdrowa dieta. Uważaj na to co jesz oraz nie podjadaj między posiłkami. Jeśli jesteś jednak bardzo głodny, a do posiłku jeszcze trochę czasu, możesz napić się wody, herbaty (jednak powinna być ona bez cukru) lub zjeść świeże warzywo. Nie zapominaj, że owoce mają w sobie duże ilości cukru, dlatego nie wolno ich dużo spożywać będąc na diecie.